Naše značky

Další značky

2. října 2023

Skončil první měsíc podzimního programového schématu, během něhož si diváci mohli opět naplno užít například úplnou programovou novinku Tátu v nesnázích nebo další série svých dlouhodobě oblíbených pořadů. A to jak těch vpodvečer, kdy bodují Na lovu a Ulice, tak i večer, kdy televizní fanoušky zaujaly například premiérové díly komediálního seriálu Jedna rodina či nové případy Kriminálky Anděl. Září tak bylo pro Skupinu Novu velmi úspěšné, pestré programové schéma jí totiž zajistilo první místo ve sledovanosti u diváků 15-54 v celodenním vysílání i v hlavním vysílacím čase.

Skupina Nova v září obsadila první místo v podílu na sledovanosti v cílové skupině 15–54 v hlavním vysílacím čase s 38,77 %, v celodenním vysílání pak s 36,01 %. Výborně se dařilo také tematickým stanicím TV Nova, které v meziročním srovnání navýšily svůj podíl na sledovanosti v CS 15-54 v hlavním vysílacím čase o 16 %. V celodenním vysílání zasáhly stanice Skupiny Nova v září v cílové skupině 4+ 3,684 milionu diváků denně.

V pondělní večery se ve velkém stylu vrátila po devíti letech na televizní obrazovky premiérová Kriminálka Anděl a hned si získala srdce diváků. V průměru si napínavé případy smíchovské party detektivů nenechalo ujít 30,59 % diváků v CS 15-54 u TV a sledovalo ji 1,121 milion diváků starších 4 let.

I v dalších epizodách se diváci mohou těšit na napínavé případy s překvapivou zápletkou, ale také osobní linky protagonistů, které se propisují do jejich vztahů v týmu.

TV Nova v sobotu večer velmi úspěšně odstartovala novinku Táta v nesnázích s Martinem Pechlátem v hlavní roli. Hned od prvního dílu si získala velkou diváckou oblibu. Nový rodinný seriál zaujal 24,87 % diváků u televizních obrazovek v CS 15-54. Trampoty sympatického hrdiny Petra rozhodně nekončí, i nadále se bude muset potýkat nejen se svým osobním milostným životem, ale také se vztahy jeho tří dcer, které se vrátily do rodného hnízda.   

Druhá série rodinného komediálního seriálu Jedna rodina o starostech střídavky si po povedené první sérii na jaře udržuje silnou diváckou základnu (share 22,28 % v CS 15-54). Propletenec vztahů napříč několika rodinami, byty a generacemi slibuje i do budoucna zajímavé zápletky, úsměvné situace, ale také nové postavy.

Děj dobového seriálu Zlatá labuť se již posunul do složitého období jara roku 1939, kdy se hlavní postavy musejí vypořádávat s narůstajícím tlakem německých úřadů. Přesto i v této nelehké době řeší také čistě osobní problémy, lásky i antipatie, které jsou v jakémkoli historickém období nedílnou součástí obyčejných lidských životů. Osudy hlavních postav si pravidelně nenechalo ujít 18,52 % diváků v cílové skupině 15-54 u TV.

Nejen krásné prostředí Šumavy, silné osobní příběhy a ty nejzávažnějších trestné činy oslovily v nedělní večery 28,25 % diváků v CS 15-54 u televizních obrazovek. V širší cílové skupině 4+ sleduje seriálový fenomén Policie Modrava 1,173 milionu diváků.

Každý všední podvečer se pravidelně 26,59 % diváků u TV v CS 15-54 vracelo k show Na lovu. Tam si mohli změřit své síly s nelítostnými lovci a vždy vtipným moderátorem Ondřejem Sokolem. Následující Ulice, do které se vrátil například Eddie Rambousek nebo Monika Farská a zamíchali tak s nejedním osudem oblíbených postav, dosáhla na průměrný share 33,05 % v CS 15-54. Vynikajícími výsledky se již tradičně pyšní hlavní zpravodajská relace Televizní noviny (33,93 % share v CS 15-54). Televizní noviny sledovalo v uplynulém měsíci průměrně každý den 958 tisíc diváků v CS 4+. 

Zdroj dat: ATO – Nielsen, živě + TS0-3, ke dni: 2. října 2023